غیر معمول اطلاعات درباره کرتین وال

این نوعی نما است که به ساختار مقاوم ساختمان می چسبد ، اما بخشی از آن را تشکیل نمی دهد. البته ورق های تشکیل شده از لایه های مختلف کاغذ کرافت، را با نام فرمیکا نیز شناخته میشوند. قیمت این سنگ ها نه تنها نسبت به نمای چوب خیلی خیلی ارزانتر است بلکه از نمای سنگ معمولی نیز ارزان تر است.برای اطلاعات بیشتر در مورد این محصول کلیک کنید. در این نوع نما که بر پایه ی به حداقل رساندن میزان مصرف انرژی گرمایی – برودتی و الکتریکی و سایر منابع انرژی ، بنا شده است؛ بسیاری از متریال های نوین و مدرن از قبیل کامپوزیت ها و نانو کامپوزیت ها ، چوب های لعاب دار و مقاوم در برابر عوامل جوی ، آجر و بسیاری از متریال های دیگر ، برای ایجاد نمایی فوق العاده زیبا و شکیل به کار گرفته می شود. سنگ های طرح چوب ایناب نمایی کاملا شبیه به چوب دارند به گونه ای که بعداز اجرا تشخیص دادن آن سخت است. این امر موجب بلند شدن کثیفی ها از روی سنگ یا آجر می شود و سطوح تمیزی که به اثر جرم ها پوشیده شده بودند نمایان می شوند و نمایی زیبا را برای شما به ارمغان میاورند.

اجرای نمای خشک در ایران

پنل های جی اف ار سی (GFRC) ، بسیار نازک تر از پنل های سنتی بتونی است و این امر به سبک شدن کلی سازه، می انجامد. این در حالی است که برای ساخت بتن سنتی که با هدر رفت زیاد ماسه، سیمان و آب بالایی همراه است، نه تنها رقم تولید پایین نمی آید؛ بکه در صورت ساخت و اجرای غیر اصولی آن می تواند هزینه ای به مراتب بیشتر از این رقم را هدر دهد، در صورتی که مقاومت و کارایی آن در بهترین حالت ، نسبت به جی اف ار سی (GFRC) بسیار کمتر است. این نوع سرامیک با تعبیه نهج کام و زبانه مداخل دو نمط بالا و پایین، مسائل نامربوط به آب بندی درز افقی نمای سرامیک خشک را به سوي طور صد سرپوش صد پاسخ می کند؛ بوسيله طوری که هوا پشت دم می رودخانه ولی آب و رطوبت قسم به هیچ پول به مقصد ملجا آشوب تاثير نمی کند. امروزه در طراحی مدرن، از انواع آجر های نسوز که دارای عمر بالا و همچنین طرح ها و رنگ بندی های متنوع هستند استفاده می شود.

در سالهای اخیر گاهی اوقات از فریم های اهنی جهت ساخت نمای کرتین وال استفاده میشده، اما به دلیل هزینه و وزن بالا این فلز رایج نبودهاند. در غرب به این نوع طراحی نمای ساختمان جدید ، High Performance Facades یا نماهای خارجی ساختمان با کارایی بالا ، گفته می شود . به دلیل کیفیت بالا و ویژگیهای منحصربهفردی که این سیستم دارد، با استقبال زیادی مواجه شد. به همین دلیل نیز شرکت سرزمین هوشمند با بهره مندی از تخصص مهندسین با سابقه، پروژه های ساختمانی را از مرحله مشاوره اولیه تا طراحی و اجرا به انجام می رساند. نورپردازی هوشمند نمای ساختمان از آن دسته تخصص هایی است که متاسفانه به دلیل مشترک بودن در رشته های برق، معماری و عمران در دانشگاه ها و محیط های آموزشی توجه چندانی به آن نمی شود. در صورتی که کیفیت چنین پروژه هایی مستقیما با تخصص افراد درگیر در آن در ارتباط می باشد. کاربرد حداکثری از میزان فضای داخلی منزل ، و همچنین ، بافتی مستحکم و در عین حال بسیار کار آمد ، جهت حفظ انرژی های الکتریکی یا گرمایشی و تامین بیشتر این نیاز ها به صورت طبیعی ، با استفاده از گرما و نور خورشید در طول روز است .

در نماهای سنتی ،طراحی نما بر اساس فاکتورهای استاتیک یا ایستا ، صورت می گرفت که هیچ گونه انعطافی جهت سازگاری نمای ساختمان و همچنین واکنش مناسب در شرایط متغیر، وجود نداشت. شرکت برنا پنجره به عنوان یکی از خدمات جدید خود در طرح توسعه ی سال 1397 اجرای انواع نماهای شیشه ای از جمله کرتین وال را در دستور کار خود قرار داده است لذا با همکاری متخصصین و مشاورین مقیم در تهران آماده ی هرگونه مشاوره و برآورد هزینه قبل از اجرای کار به سازندگان و پیمانکاران می باشد. در روشهای اجرای نمای کرتین وال، هم به بحث شکل ظاهری اهمیت داده میشود و هم نقش محافظتی ساختمان موردتوجه قرار میگیرد. همچنین توانایی بسیار بیشتری در برابر بار وارده خارجی بر نما، مانند استفاده از انواع سنگ های تزیینی و ایجاد سطوح بسیار صاف و صیقلی بتنی را می توان از خصوصیات بسیار بهینه شده و پیشرفت داده شده ی جی اف ار سی (GFRC)، نسبت به سایر بتون های سنتی بیان کرد. از ویژگی مهم های کرتین وال می توان به عایق حرارتی، رطوبتی، صوتی اشاره کرد که باعث بهینه سازی دمای محیط و نور می شود از این رو مصرف انرژی الکتریسیته نیز کاهش می یابد. ​Da ta has ​been creat​ed with behsaznama C​on tent G ener​ator DE MO.

چگونه با دتایل نمای خشک در 10 دقیقه بهتر شوید

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد نصاب نمای خشک لطفا از صفحه ما بخواهید.

دیدگاهتان را بنویسید