تکامل نمای مدرن

طراحان و معماران با توجه به قوانین شهرداری و سازمان نظام مهندسی به طراحی نما می پردازند. نورپردازی دینامیک بر اساس تغییر در شدت و رنگ نور لامپ ها و با توجه به نوع طرح نمای ساختمان انجام می پذیرد. بتن اکسپوز به معنی بتن نما یا بتن نمایان نوع جدیدی از بتن است که با تغییر در مواد ترکیبی و روش تولید آن محصولی جدید با کاربردهای جدید ایجاد شده است. بهعنوان مثال، شما تمایل دارید رنگ چراغ های LED ساختمان را تغییر دهید. به عنوان مثال، با تاکید بر روی ستون های ساختمان، بلندی و استحکام بنا را به مخاطب القا می نمایید. در نورپردازی تاکیدی می توان تمرکز نور لامپ ها مانند وال واشرهای ال ای دی را بر روی پنجره ها، ستون ها، بالکن ها، شکستگی های طرح نما و دیگر بخش های برجسته و جلب توجه کننده قرار داد. در این روش کاربر می تواند از طریق گوشی همراه یا هر دستگاه دیگری نورپردازی نما را به دلخواه تنظیم کند. از لامپ های کم مصرف برای این روش نورپردازی استفاده می شود. در این روش نورپردازی از لامپ هایی با توان مصرفی کم استفاده می شود. از نمونه های این روش نورپردازی می توان به چراغ های چشمک زن و یا رقص نور بر روی ساختمان های تاریخی و برج ها و ساختمان های مدرن با نماهای خاص اشاره کرد.

نمای خشک مدرن

با نورپردازی درست نما در طی شب علاوه بر روشن شدن بنا، ساختمان شاخص تر و زیباتر به نظر می آید. پسزمینه ممکن است شامل درختان یا هر چیز دیگری باشد، با نورپردازی جزیی از بنا و نورپردازی کامل پسزمینه، ساختمان از کل تصویر جدا می شود و مانند یک سایه از دور به نظر می رسد. با این روند به موازات سایر مراحل ساخت، مرحله نازک کاری هم جلو برده شده است. مقاومت چوب ترمو حدود ۵۰ درصد بیشتر از چوب های دیگر است. به عنوان مثال بهتر است برای محل هایی که بارندگی زیادی دارد از چوب استفاده نکنید. ساختمان های سنتی بیشترازسنگ، آجرو چوب هستند در مقابل نمای ساختمان های مدرن از شیشه، فولاد و نمای آلومینیومی برای مواد روکش خارجی و طراحی نمای مدرن به طور گسترده استفاده می شود. از نظر مقاومت، نمای کرتین وال نسبت به نمای فریم لس مقاوم تر است. یکی از مزایای این نوع نمای شیشه ای که باعث شده طرفداران بسیاری داشته باشد این است که نمای شیشه ای اسپایدر ، دید حداکثری را با کمترین میزان نیاز به استفاده از فریم و فلزات به وجود می آورد.

نحوه اجرای نمای سنگ خشک

سیستم مرکزی با استفاده از اپلیکیشن مخصوص به گوشی همراه متصل می شود و وقتی کاربر یک ویژگی خاص را در نرم افزار گوشی فعال می کند، به سیستم مرکزی این سیگنال را می فرستد که آن ویژگی را انجام دهد. به کمک تجهیزات مخصوص مانند لامپ های هوشمند، پروژکتورهای ال ای دی، چراغ های دلفی، وال واشرها، سیستم و پردازنده مرکزی، سنسورها، ترموستات ها، نرم افزار، شبکه اینترنت و وای فای و … در صورت استفاده از محلول های شوینده،حتما انواع مطمئن آنها و مطابق دستورالعمل تولید کننده به کار برد.برای این کار،پیش از استفاده از این محلول ها،اثر آنها بر روی نمونه ی کوچک و مشابهی از سنگ آزمایش شود.از مصرف شوینده های اسیدی و قلیایی،از جمله اسیدکلریدریک،محلول آمونیوم و سود سوزآور خودداری کنید. یکی از مهم ترین موضوعات در زمینه نورپردازی نما، بحث مصرف انرژی است، تمام سیستم های نورپردازی هزینه برق مصرفی را افزایش می دهند در نتیجه باید درست ترین و بصرفه ترین راه برای این کار اتخاذ شود. اگر مشکلی از لحاظ بودجه وجود نداشته باشد؛ بر اساس اصول طراحی نما، بهترین نوع سبک و مصالح را انتخاب می کند. نمای آجری ساختمان که پرمصرفترین مصالح مورد استفاده در آن آجر است، یکی از انواع نماهای آپارتمانی است که در قرن 21 مورد توجه بسیاری قرار گرفته است و اکثر افرادی که دستی بر طراحی نمای ساختمان دارند از انواع نماهای آجری آپارتمان و ساختمانی استفاده میکنند تا بتوانند اثرهایی با جذابیتهای بصری فوقالعادهای بسازند از این رو نمای آجری به انواع مختلفی تقسیم میشود.  This data was g enerated  with behsaznama Conte᠎nt Gen er᠎ator Demov er sion.

نمای خشک در ایران

مصالح و متریال: مصالحی که در یک مکان و منطقه در دسترس تر هستند طراحی نما را راحت تر می کنند. می توان نورپردازی نمای مدرن ساختمان ها را به صورت هوشمند انجام داد. یک روش هنری برای جدا کردن ساختمان از باقی صحنه نورپردازی پسزمینه ساختمان است. از آنجا که به ثبات ساختمان کمک نمی کند ، لازم است نمای سبک برای پشتیبانی از بارهایی که به اجزای آن فشار وارد می کنند ، طراحی شود. به زبان دیگر میتوان گفت که هویتهای ساختمانهای امروز، بنا بر نمای آنها تعریف میگردد و به دلیل این که نوعی تکنولوژی و مدرنیزه شدن در همه جای معماری بسیار دیده میشود، اغلب افراد از طراحی نمای مدرن پیروی خواهند کرد. سیستم نمای خشک نوعی از نما است که در دهه هفتاد میلادی توسط مهندسین آمریکایی جهت برجهای بلند طراحی شد و در بیشتر ایالات این کشور مورد استفاده قرار گرفت و بعد از چندین سال به دلیل کاربرد بالا و منطبق بودن با استانداردهای جدید ساختمانی وارد ایران شد. او میگوید «شفافیت، همیشه در جایی اتفاق میافتد که در فضاها و محلهایی با دو یا چند سطح چند سطح چند معنایی قابل ربط باشند.» او کارهای لوکوربوزیه را تحلیل کرد و نشان داد که تا چه حد ارتباط بین سطوح عمودی و افقی تنوع دارد.  This article h as be en gener​ated by ​behsaznama ​Co nt​ent Genera᠎tor DEMO!

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد طراح و مجری نمای خشک لطفا از صفحه ما بخواهید.

دیدگاهتان را بنویسید