زمان را هدر ندهید! 5 اطلاعات برای شروع کتاب موسیقی

کافه کتاب فراموشی گاهی میزبان برگزاری جلسات کتابخوانی و گاهی نیز میزبان شخصیتها ادبی و هنری معروف است. شما میتوانید در برنامه کتابخوانی شنوتو به آرشیو بزرگی از پادکست ها، کتاب های صوتی و حتی موسیقی دسترسی داشته باشید. به نقل از سایت خبری-تحلیلی موسیقی ما، انتشارات «ماهور» کتاب موسیقی کره (تجربهی موسیقی، بازنمود فرهنگ) نوشتهی دانا لی کُوان را با ترجمهی زینب محفوظی و به همراه یک سی دی صوتی منتشر کرد. کتاب موسیقی کره (تجربهی موسیقی، بازنمود فرهنگ) نوشتهی دانا لی کُوان منتشر شد. بر اساس کار میدانی گستردهای که توسط نویسندهی کتاب خانم دانا لی کُوان صورت گرفته است، مصاحبه با نوازندهها، گزارشات عینی از اجراها، و توضیحات واضح و صریح در جای جای کتاب به چشم میخورد. تا آنجا که یادگیری بصری موسیقی پیش می رود، هیچ چیز بهتری در اینترنت به خوبی این آموزش وجود ندارد. در 15سالگی و در حدود 4 سال نزد استاد ملک، سنتور آموخت و مدتی با زنده یاد عماد رام موسیقی کار در رادیو اساتیدی مثل جواد بدیع زاده، حبیب الله بدیعی، انوشیروان روحانی، علی با من سرگران تا کی به دلخواه دیگران تا کی غافل از دل من غم عشق و درد تنهایی چو آهنگساز و بازیگر سینمای قدیم ایران بود وی. This  data was g​enerated with the ​he lp ᠎of sahandbook Content Gen er᠎ator D emov​er​sion !

خرید کتاب های موسیقی

برخی از این کتابها بهعنوان نقشهی راه آموزش هنرجویان بهکار میروند و توسط استاد معرفی میشوند، برخی دیگر ویژهی یادگیری قطعات جدید هستند و دستهی دیگری نیز حالت خودآموز دارند تا کسانی که شرایط یا امکان حضور در کلاسهای موسیقی را ندارند بتوانند نوازندگی با ساز مورد علاقهشان را یادبگیرند. این کتاب زمینه را برای طیف گستردهای از موردپژوهی که هر یک بر ناحیهی خاصی از دنیا متمرکزند مهیا می سازد. با بهبود این مهارت، صرفه جویی زیادی در وقت شما به وجود می آید و سرعت نت خوانی تان افزایش می یابد. در هر صورت موسیقی امروز دانش و هنری گستردهاست که بخشهای گوناگون و تخصّصی دارد. مطالعهی کتاب به زبان اصلی، این مزیت را دارد که نهتنها ما را رو در روی نویسنده قرار دهد تا منظور و مقصود دقیق او را بفهمیم، که فرصت مطالعهی تازههای نشر در حوزهی موسیقی را نیز در اختیارمان بگذارد. مطالعهی کتب مختلف در حوزهی موسیقیشناسی (موزیکولوژی) راه را برای شناخت بهتر علم موسیقی هموار میکند.

«موسیقی کره» یکی از چندین جلد پژوهش موردی است که در کنار کتاب «موسیقایی بیاندیشیم»، جلد محوری مجموعهی موسیقی جهان، میتوان از آن بهره برد. این شرح جامع و کلی نگرانه، اثر مناسبی جهت آشنایی با وضعیت موسیقی کشور و موسیقی دانان برجسته ی آن می باشد و از این جهت برای نوازندگانی که در ابتدای مسیر موسیقی قرار دارند و همچنین علاقمندان غیرتخصصی موسیقی، خوانشی لذت بخش به شمار می رود. هر یک از این موارد پژوهشی وضعیت موسیقایی معاصر یک ناحیه را نقطهی شروع قرار میدهد و به اطلاعات تاریخی و سنتها نیز تا جایی که به حال حاضر مربوط میشود میپردازد. مساحت پرده سینمای اصلی باغ کتاب ۱۹۰ متر مربع است که دومین پرده سینمای بزرگ تهران محسوب میشود. قطعاً اگر فقط یک یا دو شاگرد پرتلاش و عاشق در ساز سه تار داشت ، مطالبی که برای ساز سه تار مدنظر داشت را زودتر منتشر میکرد. پیانو از آن دسته از ساز های زهی و صفحه کلید دار بوده که تا به امروز علاقه مندان و طرفداران بسیار زیادی را به سوی خود جذب نموده است اما شیوه کار این ساز به این صورت می باشد که شما با فشردن صفحه کلید یا همان کلاویه های ساز، گویی همانند یک چکس ضربات بسیار محکمی را به سیم ها وارد می کنید که در نهایت این برخورد موجب تولید صدای دلنشین پیانو خواهد شد.

۶- نحوه قرار گرفتن دست راست صبا بر روی صفحه همچنان که تغییر تفضلی و نیز خود ابوالحسن صبا می گویند ، به شیوه ای است که تمام انگشت ها در هنگام زدن مضراب بر روی صفحه ساز تکیه دارند. در قسمت بلوک D باغ کتاب، سروستان این مجموعه قرار گرفته که به فروش کتاب های ویژه بزرگسالان می پردازد. کتاب پیش رو یکی از تالیفات طهماسبی است که به تاریخ موسیقی در ایران می پردازد. جالب است بدانید ساز پیانو جزو کامل ترین ساز ها می باشد چراکه شامل 7 اکتاو صدا و حدود 88 نت در موسیقی است، همچنین به علت سهولت در نواختن نیز باعث می شود که تعداد اشخاص زیادی علاقه مند به شرکت در کلاس های پیانو شوند. عمده کتاب های این فروشگاه در زمینه کودکان می باشد. عناوین اصلی مطالب این کتاب عبارتند از: شعر و شاعر، موسیقی، شعر و موسیقی و تاثیر آنها، مذهب در موسیقی، نیایش در موسیقی، زن و موسیقی، سازها در ادبیات و بیان انواع آنها، تاریخ تحول موسیقی، موسیقی دانان بزرگ ایران، دوره معاصر و شاعران موسیقی دان. در این کتابفروشی میتوانید به کتابهای مختلف زبان اصلی نیز دسترسی داشته باشید. در صورت تمایل به استفاده از نسخه وب اپلیکیشن، بر روی این لینک کلیک کنید.

کتاب های موسیقی گیتار

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد بیشتر بخوانید لطفا از صفحه ما بخواهید.

دیدگاهتان را بنویسید